V januári sme začali organizovať solidárny projekt, našli sme vhodný priestor na nahrávacie štúdio, zariadili sme nábytok, akustickú búdku a odzvučnenie miestnosti.
Vo februári sme zariadili potrebnú techniku, digitálne knižnice na produkciu hudby. Taktiež sme spustili registráciu na našej web stránke www.out-side.eu
V marci sa uskutočnili prvé nahrávacie skúšky.
Prvá skúška bola zameraná na nahrávanie s kapelou kde sme pomáhali nahrať stopy hudobných nástrojov a upravovať nahrávky.
Ďalej sme sa zamerali aj na produkciu hudby pomocou MIDI kontrolérov. Účastníci sa naučili základné techniky a následne sme im pomohli s mixovaním a masteringom pesničky.
V apríli sme organizovali Hudobný Workshop v priestoroch Klubovňa - Človek v ohrození
Program: 
Tvorba hudby s využitím MIDI zariadenia Playtronica, ktoré umožňuje vytvárať hudbu s frekvenciami pomocou rôznych materiálov, ktoré sú vodivé (napr. ovocie). Zábavnou formou budeme tvoriť a učiť sa základné principy rytmiky a melódie.
V máji sme dokončovali nahrávanie skladieb, následne sme začali s workshopmi zameranými na hudobnú postprodukciu, ktorá je kľúčovou časťou celého procesu. 
Jednotlivo sme účastníkom pomohli zmixovať ich pieseň aby bola pripravená na Mastering a finalizáciu zvuku pre vydávanie cez streamovacie paltformy​​​​​​​.
V júni sme sa sústredili na mix a mastering nahrávok​​​​​​​, ktoré účastníci vytvorili v priebehu predchádzajúcich mesiacov. Tento proces je kľúčový pre dosiahnutie profesionálnej kvality zvuku. Účastníci mali možnosť naučiť sa praktické techniky a postupy potrebné pre dokončenie pesničiek na profesionálnej úrovni.
V júli sme mali tímové stretnutie v štúdiu OutSide vo Zvolene. Prebrali sme čo nás ešte čaká, kam sme sa posunuli v našich zručnostiach v priebehu projektu.
Vytvorili sme dotazník spokojnosti pre účastníkov a Discord server, následne sme si rozdelili úlohy na najbližšie mesiace a pripravili termíny nahrávania/workshopov.
Workshop o streamovacích platformách bol rozdelený na viacero častí, kde sme spoločne pracovali na skladbách, vytvorili cover obrázky a následne absolvovali školenie o streamovacích platformách a ich pravidlách. Po skončení workshopu sme vydali jednotlivé piesne na všetky dostupné platformy, vrátane IG Music, Spotify, Apple Music a ďalších.
Okrem toho sme účastníkom pomohli individuálne založiť ich vlastné Artist účty na platforme Amuse.io, aby mohli sledovať štatistiky a ďalej rozvíjať svoju hudobnú kariéru.
Workshop tvorby cover obrázkov na piesne pomocou iPadov a programu Procreate. Učili sme sa základy práce s digitálnymi štetcami, vrstvením a efektmi, aby sme dokázali vytvoriť originálne a vizuálne pútavé návrhy. Lektor nám ukázal rôzne tipy na kombinovanie farieb a typografie, ktoré pomáhajú vystihnúť atmosféru piesní.
V septembri sme organizovali workshop experimentálnej hudby, kde účastníci pracovali s nástrojom Noisebox a Hardwarovým kontrolérom. 
Workshop sa uskutočnil v priestoroch Klubovne Človek v ohrození vo Zvolene, kde sme spoločne preskúmali nové zvukové možnosti a experimentovali s elektronikou.
Workshop o performovaní pred publikom
Účastníci sa naučili, ako správne používať koncertný mikrofón, nastaviť pomer hlasitosti a efektívne pracovať s publikom.
V októbri sme sa venovali aj tvorbe krátkych videí s využitím drona upevneného na statíve. Diskutovali sme o netradičných možnostiach tvorby videa a jej kreatívneho potenciálu. Prakticky sme sa venovali natáčaniu procesu hudobnej tvorby a následnej úprave videí.
Pri editácii sme využili program Adobe premier pro a Audio Reacting plugin, ktorý umožnil synchronizáciu vizuálnych efektov s hudbou.
V novembri sme uskutočnili workshop rytmiky a perkusií s profesionálnym lektorom Lukášom pre deti z nízkoprahového centra Klubovne Človek v ohrození vo Zvolene.
Najrpv sme si predstavili rôzne perkusie, povedali sme si čo-to o rytmike a ukázali, že aj hudba ktorá je pre vás zaujímavá, môže byť prevedená na takýchto nástrojoch. Všetky perkusie si mohol každý aj vyskúšať. Postupne sme si vysvetlili základné údery a vytvorili spolu základný rytmus, ktorý sme si spoločne zahrali aj s nejakými obmenami. 
V decembri sme absolvovali záverečné online stretnutie, kde sme sa venovali zdieľaniu skúseností, spätnej väzbe a hodnoteniu štatistík z dotazníkov. 
Diskutovali sme o pokračovaní projektu, jeho diseminácii a plánovaní aktivít na budúci rok. Súčasťou stretnutia bolo aj odovzdanie certifikátov Youthpass.
Back to Top